WiFi TP-LINK WR741ND
Ця інструкція допоможе Вам налаштувати маршрутизатори TP-Link моделей TL-WR-741 ND, TL-WR-740 N.
Налаштування будуть описані для підключення в мережі Ethernet.
1.Підключення обладнання відбувається наступним чином. Кабель живлення необхідно підключити в роз'єм 1, кабель інтернету в роз'єм 2, а кабель, який з'єднує комп'ютер і маршрутизатор, - в один із жовтих роз'ємів 3.
2.В налаштуваннях мережевої карти потрібно встановити опцію Получить IP адрес автоматически*.
* Обов'язково перевірити щоб був включений сам адаптер (Ethernet / Подключение по локальной сети) і у властивостях даного адаптера був відзначений галочкою компонент Протокол интернета версии 4 (TCP/IP).
3.Відкрийте будь-який браузер (наприклад, Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer і т.д.) і в адресному рядку введіть адресу 192.168.0.1. Якщо все успішно, маршрутизатор запросить ввести логін і пароль для входу в його налаштування. За замовчуванням логін: admin, пароль: admin.
Якщо все пройшло успішно, у вкладці браузера повинна відкритися сторінка такого змісту:
4.Для налаштування підключення до Інтернет в лівому стовпчику виберіть розділ Network (Сеть), далі підрозділ WAN. У центральній частині сторінки введіть наведені нижче налаштування:
WAN Connection Type (Тип WAN-соединения) - виберіть варіант PPPoE/Russia PPPoE (PPPoE/Россия PPPoE);
User Name (Имя пользователя) - впишіть Ваш логін з Додатка Б до договору (Облікова картка абонента);
Password (Пароль): Ваш пароль. В поле Confirm Password (Подтверждение пароля) ще раз впишіть Ваш пароль;
Secondary Connection (Вторичное подключение) - відмітьте варіант Disabled (Отключить);
WAN Connection Mode (Режим WAN-подключение) - відмітьте варіант Connect Automatically (Подключить автоматически).
Натисніть кнопку Save (Сохранить).
Для налаштування параметрів бездротової мережі (Wi-Fi) в лівому стовпчику виберіть розділ Wireless (Беспроводной режим), далі підрозділ Wireless settings (Настройки беспроводного режима). У центральній частині сторінки введіть наведені нижче налаштування:
SSID (Им'я мережі) - впишіть назву бездротової мережі Вашого маршрутизатора, наприклад, Osnova, а замість XX - номер квартири;
Region (Регион) - вкажіть Россия або Украина (в деяких випадках - США).
Решту параметрів залиште без змін.
Натисніть кнопку Save (Сохранить).
Після збереження введених налаштувань буде запропоновано перезавантажити маршрутизатор (внизу сторінки з'явиться відповідний напис червоного кольору). Проігноруйте це запрошення.
Наступним кроком є налаштування безпеки бездротової мережі. Для цього в лівому стовпчику виберіть підрозділ Wireless security (Защита беспроводного режима). У центральній частині сторінки введіть наведені нижче налаштування:
Тип шифрования - WPA-PSK/WPA2-PSK;
Версия - Россия або Украина (в деяких випадках - США).
PSK Password (PSK пароль) - задайте пароль Wi-Fi мережі. Для простоти користування рекомендується ввести пароль доступу до Інтернет (8 цифр з Додатка Б - Облікової картки абонента).
Натисніть кнопку Save (Сохранить).
Після збереження введених налаштувань буде запропоновано перезавантажити маршрутизатор (внизу сторінки з'явиться відповідний напис червоного кольору). Проігноруйте це запрошення.
Перезавантаження маршрутизатора і збереження налаштувань. Для цього в лівому стовпчику виберіть розділ System tools (Системные инструменты), далі підрозділ Reboot (Перезагрузка). У центральній частині сторінки натисніть кнопку Перезагрузка. В діалоговому вікні натисніть кнопку ОК для підтвердження перезавантаження і дочекайтеся завершення процесу.
Налаштування перенаправлення портів. Даний етап налаштування не є обов'язковим, і виконується лише в разі необхідності. Перенаправлення портів потрібно для пірінгових програм, таких як Torrent, DC ++, StrongDC ++ і їх модифікацій. Порти, які потрібно відкрити, можна подивитися в налаштуваннях програми на вкладці Соединение.
Спочатку за обраним комп'ютером необхідно зарезервувати внутрішню IP-адресу. Для цього в лівому стовпчику виберіть розділ DHCP, далі підрозділ Address Reservation (Резервирование адресов). У центральній частині сторінки натисніть кнопку Add New (Добавить новое). Заповніть поле MAC Address даними з Вашого комп'ютера і натисніть кнопку Save (Сохранить).
Маршрутизатор налаштований і готовий до використання.
Потім в лівому стовпчику виберіть розділ Forwarding (Переадресация), далі підрозділ Virtual servers (Виртуальные серверы). У центральній частині сторінки натисніть кнопку Add new (Добавить новую) і введіть наведені нижче налаштування:
Service Port (Порт сервиса) - необхідний порт для застосунку (можна вказати як один порт, так і діапазон портів, записавши його у форматі ХХ-ХХ);
Internal port (Внутренний порт) - можна не заповнювати;
IP Address (IP-Адерес) - локальна IP-адреса комп'ютера (наприклад, 192.168.0.101), яку він отримує від маршрутизатора;
Protocol (Протокол) - протокол за яким працює затстосунок (TCP, UDP) можна залишити значення All (Все);
Status (Состояние) - Enabled (Включено);
Common Service Port (Стандартный порт сервиса) – список заздалегідь підготовлених налаштувань для найбільш часто використовуваних сервісів (можна залишити без змін).
Після заповнення необхідних полів натисніть кнопку Save (Сохранить).